poniedziałek, 8 kwietnia 2013

Black & White


Powoli powstaje nasz autorska kolekcja - Żanett 2013. W jej skład wejdą meble zaprojektowane, wykonane i dopieszczone przez naszą załogę. Myślą przewodnią jest przede wszystkim połączenie subtelnie nowoczesnych elementów z klasyczną linią mebli. Nietypowy kolor, zaskakująca tapicerka, szalone wykończenie - jedna z tych rzeczy będzie stanowiła motyw przewodni dla każdego z mebelków. 

Dziś będzie nieco monochromatycznie. Dwa krzesła w stylu Ludwika XVI o prostej, łagodnej formie. Widoczny repertuar dekoracji o klasycznym rodowodzie: szerokie żłobkowania w partii nóg, meandry, festony. Meble zostały oczyszczone i wybarwione specjalistyczną pastą na kolor czystej bieli oraz matowej czerni. Lekki półpołysk uzyskaliśmy dzięki woskom nabłyszczającym. Celowym zabiegiem były subtelne przetarcia i nierównomierne rozłożenie pasty barwiącej. 

Tapicerowanie również zasługuje na uwagę. Dość mocnym akcentem jest piękna, pluszowa zebra. Tchnienie nowoczesności uzyskano dzięki drugiej tkaninie - nadruk kojarzy się z początkami kinematografii. Smaczkiem jest delikatne wykończenie obu krzeseł przy pomocy białego i czarnego sznurka.


 


W przygotowaniu są kolejne małe arcydzieła. Prezentowane dziś krzesła można nabyć jako komplet, jak również osobno. I jeszcze garść inspiracji w kolorze Black&White.

Miłego poniedziałku :)
A.

 

3 komentarze:

 1. Krzesła cudne!uwielbiam taki mix!
  Musi być to wpisywanie kodów?to trochę zniehęca do komentowania...

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękujemy :) Kody na razie wyłączyliśmy :)

  OdpowiedzUsuń
 3. bardzo w moim stylu :)
  Kocham polaczenie bieli z czernia <3

  OdpowiedzUsuń